kolovámládežNezařazenézávody

MČR v kolové juniorů

Netradičně ve Frýdlantu nad Ostravicí se 22.4.2023 konalo Mistrovství ČR v kolové juniorů.

Komentář trenéra Milana Lišky Chovančíka: 

„Zlín měl vybojovanou účast hned dvěma týmy.

Zlín 1 celou sezónu hrál v různém složení u brankáře Richarda Baxi jsem vystřídal všechny útočníky a to jmenovitě Kryštof Struhař, Dominik Matras a Denis Matras.

V průběhu finálového turnaje jsem všechny kluky též prostřídal.

Dominik, Kryštof a Richard hráli na své možnosti a svůj věk, dobře. Vybojovali sice poslední šesté místo, ale herně bylo vidět zlepšení oproti začátku sezóny a to jsem u těchto hráčů přesně očekával.

Kluky chválím za opravdu dobrý přístup k tréninku i k jednotlivým zápasům po celou sezónu. Teď začne tvrdá příprava na další sezónu, kde už by měli bojovat o medaile.

Druhý tým byl kombinovaný Zlín/Favorit Brno.

Náš hráč Jáchym Baxa a brněnský Tadeáš Červik.

Celou sezónu tomuto týmu komplikovaly zdravotní potíže.

Tadeáš se dostal se zdravím do pohody až na poslední chvíli a to dva týdny před MČR.

Na finálovém turnaji ve Frýdlantu jsme ve skupině po rozpačitém začátku s Přerovem, kdy kluci prohrávali 0:2, začli hrát soustředěnou hru a první zápas jsme nakonec zvládli a vyhráli ho 8:5.

Do druhého zápasu proti Šitbořicím jsme šli již s jistotou účasti v semifinále a možná i to mělo vliv na tento zápas a prohráli jsme 4:3.

Do semifinále jsme šli tedy z druhé příčky na vítěze druhé skupiny což byl jeden z favoritů celého turnaje. Svitávka 1.

Zápas začal přesně jak jsme tušili a čekalo se jen na chybu, která se nakonec objevila a my jsme ji využili a šli do vedení.

Bohužel kluci i přes výborný výkon udělali též chybu a Svitávka ji potrestala vyrovnávacím gólem. 

Šlo se tedy na penalty.

Bylo to velice dramatické, ale naši borci byli dobře připraveni. Tadeáš v bráně chytil dvě penalty a navíc sám vše proměnil.  Jeden gól přidal i Jáchym a finále bylo naše. Již v tomto okamžiku jsme tak věděli, že si kluci s ohledem na počet nominačních bodů vybojovali účast na ME juniorů, které se hraje na konci května ve Švýcarsku.

Ve finále jsme se střetli s překvapením turnaje, což byl tým Chodova.

Měli jsme jasný plán a taktiku a věděli jsme, že pokud ji kluci dodrží tak to vyjde a budeme mistři.

To s nakonec i podařilo a po výhře 5:3 jsme získali titul mistra ČR.

Chválím oba kluky za skvělý přístup i v těch nejkritičtějších situacích. Šlo vidět, že do hry vložili srdce. Velký dík patří všem, kteří se na tomhle úspěchu podíleli. Skvělým fanouškům, kteří na finále vytvořili parádní atmosféru.  Rodičům za přístup k přípravě a podpoře obou hráčů. Milošovi Urbancovi za organizační věci a cenné rady. Pavlovi Landtovi za technické poznatky a postřehy. Můj velký dík Pavlovi Buchtovy, který nám pomáhal se vším co bylo potřeba. Jen díky tomuto je ten titul nejen našich výborných hráčů, ale i nás všech. 

Protokol ZDE

Výsledky ZDE

Děkuji za skvělou sezónu na domácí půdě a teď pojďme udělat to samé na evropské úrovni“.