kolovázávody

ELITE ŠKODA EXTRALIGA 3. kolo sobota dne 29. 4. 2023 SC Svitávka/CZE

Třetí kolo Elite Škoda Extraligy hostila Svitávka a shrnutí výsledků dvou nejlepších zlínských týmů shrnuje trenér Milan Liška Chovančík.

“ V sobotu 29. 4. 2023 se ve Svitávce konalo třetí a pro letošní rok závěrečné kolo extraligy mužů. Oba naše týmy TJ Sokola Zlín-Prštné bojovaly, jak o nejvyšší příčky, tak ale i o sestup.

Zlín 1: Ludvík Písek, Vojtěch Baxa

Kluci po dvou kolech se ziskem 16 bodů byli průběžně na páté příčce a společně s Plzní bojovali o udržení se v extralize. Ve druhém kole si Luďa poranil záda a tohle zranění ho limitovalo i ve třetím kole. Po třech zápasech i přes velmi dobrou hru nezískali ani jeden bod. Ludvíkovi dál už nedovolila bolest zad pokračovat a nahradil jej Jan Krejčí. Následoval nejdůležitějšího zápas a to proti Plzni. Aby byla šance na udržení v extralize, tak bylo potřeba bezpodmínečně zvítězit.  Vynikající výkon v obranné fázi a minimum chyb v útočné fázi vedlo k  výhře a kluci tak v nejdůležitějším zápase turnaje získali 3 body a možnost záchrany tak byla stále živá. Bohužel Plzeň nakonec uhrála body se soupeři, kde se to nečekalo a podařilo se jí náš tým přeskočit.  Zlín 1  tak sestupuje z extraligy. Nicméně oceňuji maximální nasazení všech tří hráčů v tomto turnaji a věřím v okamžitý postup v příštím roce zpět do extraligy.

Od začátku soutěže jsme měli pro tento tým cíl a to, aby náš nejmladší hráč Vojtěch Baxa načerpal zkušenosti, které zhodnotí především v kategorii U23 a v dalších letech v kategorii Elite. Osobně jsem od tohoto týmu očekával zisk ze tří kol 15 bodů. Kluci mě ale překvapili, hráli výborně a v celkové tabulce získali 19 bodů. Zápasy, které prohráli byly vždy těsně po vyrovnaném výkonu a chválím oba za přístup k tréninkům a turnajům. Velice oceňuji přístup Ludi, který velmi výrazně pomáhal Vojtovi v jeho premiéře v extralize. 

Zlín 2: Tomáš Horák, Radek Adam

Kluci šli do třetího kola s jasným cílem získat plný počet bodů. V průběhu celého turnaje hráli soustředěnou kolovou s velmi výraznou údernou sílou a dobrou obranou, o čemž svědčí jejich celkové skóre. Celkový zisk 13 bodů není naplnění cíle, ale konečně se projevilo to, že kluci dokážou přenést tréninkovou výkonnost i do turnajů. Celkově celý turnaj odehráli kluci přesně tak, jak jsem jim já nebo Miloš Urbanec řekli. Celkové 2. místo hodnotím velice pozitivně a největší radost mám z toho, že tým ve složení Radek, Tom a dvojice trenérů Miloš a já velice dobře funguje jako kompaktní celek. Každý zápas a každé kolo jsme lepší a lepší. Jsem přesvědčen, že to je ta správná cesta k vysněnému cíli, což je mistrovský titul a účast na MS“.

Protokol ZDE