kolová

Dvojice TJ Sokol Zlín-Prštné vybojovala na ME U23 bronzové medaile!

Úspěšné vystoupení má za sebou zlínská kolová na evropském šampionátu hráčů do 23 let, který hostil německý Aalen. Tomáš Horák společně s Radkem Adamem vybojovali bronzové medaile a završili tak velmi úspěšnou sezónu, kterou ozdobili rovněž postupem do ŠKODA extraligy mužů.

V základní skupině nastoupili k úvodnímu utkání proti houževnatému soupeři, kterým byl druhý tým Švýcarska. Kluci se chopili otěží zápasu hned v jeho úvodu a postupně navyšovali vedení až na čtyřbrankový. O tom, jak je důležitá koncentrace až do samotného závěru jsme se přesvědčili právě s tímto soupeřem. Švýcaři vsítili dvě slepené branky, snížili stav utkání na 4:6 a rázem jich bylo plné hřiště. Necelou minutu před koncem utkání vstřelil soupeř pátou branku, ale vítězný vstup do utkání si již naši hráči pohlídali.

V dalším utkání se naše dvojice střetla s rakouskou dvojicí E. Gabriel, L. Lampert, kteří byli v pozici druhého týmu. Tomáš Horák otevřel skóre zápasu a když ho proměněnou šancí následoval i Radek, rakouský tým byl z jejich útočných akcí bezradný a skóre zápasu začalo pěkně narůstat. Střelecká chuť našim hráčům vydržela až do samotného závěru zápasu a výsledkem 9:2 se kluci dostali do herní pohody.

Střetnutí s třetím týmem Německa bylo jednoznačnou záležitostí našich hráčů a výsledek v poměru 9:1 potvrdil postup našich hráčů do finálové části mistrovství. O vítězi skupiny A se tedy mělo rozhodnout v utkání mezi prvním týmem Německa a naší dvojicí.

Náš tým nastupoval k závěrečnému utkání ve skupině bez ztráty bodu, vedle toho německý tým ztratil body za remízu se švýcarskou „dvojkou“. Začátek utkání se oboustranně nesl v defenzivním duchu, protože se utkaly technicky i takticky vyspělé dvojice. Ve třetí minutě utkání Radek poslal do volného prostoru přesný pas a Tomáš se nemýlil. Jedna nula pro náš tým. Bohužel s touto brankou se u našeho týmu vytratil střelecký apetit a dlouhé minuty se nám nepodařilo ohrozit branku soupeře. Ten naší střelecké absenci dokonale využil a když jsme přidali i chyby v rozehrávce, na světelné tabuli svítil stav utkání 1:4 v neprospěch české dvojice. Závěrečný tlak z naší strany přišel již pozdě, když se našim hráčům podařilo upravit stav utkání na 2:4.

V semifinále narazila naše dvojice na švýcarskou bratrskou dvojici Timon Fröhlich, Yannick Fröhlich. Aktuálně druhý tým švýcarské nejvyšší soutěže v prvním poločase herně dominoval a postupně šel do vedení v poměru 3:0. Naši kluci marně hledali recept na bezchybnou obranou hru švýcarského týmu, ale nesložili zbraně a odměnou jim bylo snížení na 1:3. Utkání mělo spád i ve druhém poločase a Švýcaři kontrovali dalším brankou a navýšili své vedení. Obdržená branka náš tým nesrazila, ale spíše nastartovala k další aktivitě. V samotném závěru se nám podařilo smazat náskok soupeře a o vítězi semifinálového klání musely rozhodnout čtyřmetrové údery. V nich byl nakonec šťastnější švýcarský tým a na penalty zvítězil v poměru 3:2. Osobně si myslím, že se švýcarskou dvojicí jsme sehráli naše nejlepší utkání na mistrovství a dvojici, která v letošním roce startuje v sérii světového poháru (ve třetím kole v Berlíně 4. místo), jsme byli vyrovnaným soupeřem.

V boji o bronzové medaile jsme se utkali s českou „dvojkou“, která hrála ve složení Jan Kripner, Jan Hrdlička. Nezdar z penaltového rozstřelu dokázal Radek s Tomášem hodit za hlavu a v boji o třetí příčku zvítězili v poměru 8:1.

Miloš Urbanec doplňuje: „Těší mě, že kluci dokázali v takto silné konkurenci získat po pěti letech bronzové medaile pro Českou republiku (v roce 2017 skončili na třetí příčce J. Hrdlička ml., R. Staněk ze Svitávky) a věřím, že jdeme správnou cestou. Skvělý výsledek Tomáše s Radkem je rovněž odrazem práce našich trenérů, kteří pracují s hráči v žákovské (J. Ondlevec, M. Struhař), juniorské (P. Landt, M. Chovančík) i elitní kategorii (M. Chovančík). A velmi rád zmíním i skvělého mechanika Aloise Horáka, který má cit pro „nejen pro švýcarské stroje STAR“.