kolová

Ve francouzském Dorlisheimu se konalo II. kolo SP v kolové mužů

V sobotu 27. srpna se ve Francouzském Dorlisheimu konalo 2. kolo světového poháru v kolové mužů. TJ Sokol Zlín-Prštné zde reprezentovala dvojice Ludvík Písek a Jan Krejčí. Druhý jmenovaný byl postaven na poslední chvíli z pozice náhradníka za nemocného útočníka Miroslava Gottfrieda. Celkové 6. místo nakonec splnilo veškerá očekávání.

Brankář Ludvík Písek dodává: „Hned v prvním zápase jsme prohráli s německým Schiefbahn vysoko 2:6. Projevilo se to, že Honza na poslední chvíli naskočil jako náhradník za nemocného Mirka a nestihli jsme se dostatečně sehrát. Ve druhém zápase s nejlepším švýcarským týmem Pfungenu jsme se herně posunuli a přestože jsme prohráli 1:3, tak to soupeř neměl vůbec lehké. Následný zápas s francouzským Dorlisheim 2 jsme již obrátili ve svůj prospěch 5:2 a v závěrečném zápasu s druhým nejlepším rakouským týmem Dornbirn 2 jsme si to napřímo rozdali o 3. místo ve skupině A. Ikdyž jsme ještě před koncem prvního poločasu prohrávali 0:2, tak jsme soupeře ve druhém poločase rozstříleli s konečným výsledkem 6:2 pro nás“.

Útočník zlínského týmu Jan Krejčí byl s výsledkem také spokojen. „3. místo ve skupině nás poslalo do boje o celkové 5.-6. místo, kde jsme narazili na domácí tým Dorlisheim 1, který je zároveň dlouholetým reprezentačním týmem Francie. Ikdyž jsme nakonec prohráli těsně 1:2, tak k většímu úspěchu chyběl jen krůček. Domácí tým hnali fanoušci a atmosféra byla celkově skvělá. Ve druhém poločase jsme nechtěli udělat chybu a čekali jsme na zaváhání soupeře. Byli jsme velmi slušně fyzicky připravení a s tlakem jsme měli začít o něco dříve. Ale i tak jsme spokojeni s celkovým umístěním i výkonem“.

Českou republiku dále reprezentovala i druhá česká dvojice Jiří Hrdlička junior a Roman Staněk. Ti nakonec obsadili 7. místo. Zlínský klub měl dále zastoupení i v roli rozhodčích, kdy za Zlín pískal i Martin Struhař, který byl nakonec i u finálového zápasu, kde se nakonec z prvenství radoval německý Obernfeld před rakouským Dorbnirn 1. Třetí místo obsadil Schiefbahn a čtvrtý skončil Pfungen.

Další kolo světového poháru se bude hrát 10.9.2022 v Berlíně. Zde při svém závěrečném vystoupení bude Zlín hrát již v základní sestavě Písek, Gottfried. Cílem je mít dostatečná počet nominačních bodů pro to, aby se tým probojoval do finálového turnaje světového poháru. Dobrou přípravou jim pro to bude 3. kolo extraligy, které se hraje tento víkend ve Svitávce a kde naši borci jdou s cílem upevnit si pozici lídra české extraligy.