kolová

Úvodní kolo I. ligy v kolové

V sobotu 29.01. 2022 se v Brně uskutečnilo 1. kolo I. ligy a zlínská kolová měla v soutěži dvojnásobné zastoupení. Zlín II nastoupil ve složení Radim Vavruša, Jan Krejčí a Zlín III v tandemu Radek Adam a Tomáš Horák. Výsledné třetí místo Zlínu II a druhé místo Zlína III v celkovém pořadí není špatný start do nové sezóny. 

Brankář Radek Adam komentuje průběh turnaje: „V prvních dvou zápasech proti Zlínu II a Svitávce jsme byli zamrzlí. Nemohli jsme se dostat do stylu hry, který jsme zvyklí hrát na tréninku. S našimi jsme prohrávali téměř celý zápas a až ke konci se nám podařilo srovnat na 3:3. Nutno říct, že všechny 3 góly byly z chyb protihráčů a ne z našich vypracovaných akcí. Ve druhém zápasu se Svitávkou jsme do poločasu hráli vyrovnaně. Pak ale přišla smršť. Naše nepřesné střely a naprostá herní neúčinnost vedla k vysoké prohře 2:6. Tento herní propad se okamžitě promítnul na přístupu našeho trenéra Milana Lišky. Ostře nám vysvětlil, že takto hrát dál nemůžeme a musíme akceptovat to, že na slovo budeme poslouchat všechny jeho pokyny v průběhu hry. Tato strategie nám konečně přinesla zpátky klid a také sérii čtyř výher. Celkových 13 bodů nám nakonec stačilo na pohodlné celkové místo hned za vítězným týmem Svitávky. Tento úspěch není jen náš, ale i našeho trenéra Milana Lišky a také trenéra druhého našeho týmu Pavla Landta, který vždy pomůže když je potřeba. Celou sezónu směřujeme k tomu, abychom postoupili pro příští sezónu do extraligy a věříme, že tohle je první velký krok k tomu, aby se to podařilo.

Výsledky Zlínu II (Vavruša, Krejčí) komentuje brankář Radim Vavruša: „Do úvodního kola I. Ligy jsme nastoupili s nepozměněnou taktikou z minulé sezóny. Základem je  zabezpečená obrana a důsledné dodržování veškerých pokynů naordinovaných na naše soupeře. Za celý den jsme prohráli jediný zápas se Svitávkou v nejtěsnějším poměru 0:1. Všechny ostatní zápasy jsme vždy vedli, ale plný počet bodů jsme získali jen proti Favoritu Brno 2. Ostatní zápasy skončily bohužel vždy remízou, ikdyž jsme velmi často sahali po vítězství. Největší pachuť máme z posledního zápasu se Šitbořicemi, který skončil 4:4 a byl zásadně ovlivněn výkonem sudího v závěrečné minutě. Každopádně třetí místo a 7 bodů nám dává stále slušnou pozici bojovat o lepší pozice v dalších kolech. Rezervu máme určitě ve standarních situacích, zejména zahrávání rohových úderů, kde zbytečně neproměňujeme spoustu dobrých šancí. Velkou oporou je nám trenér Pavel Landt, který čte perfektně hru soupeřů a my se tak velmi flexibilně dokážeme připravit na různé herní situace.

Výsledky ZDE

Statistika týmu Tomáš Horák, Radek Adam ZDE

Napsat komentář