BPRMČRMTBSCM

Mistrovství České republiky v MTB XCE – juniorské tituly zůstávají na Valašsku

V sobotu 26.8.2023 pořádal oddíl BIKE PRO RACING MČR ve sprintech na horských kolech. Trať závodu organizátoři zasadili do centra Valašského Meziříčí a vyšperkovali ji o umělé překážky, které zaručily atraktivní souboje závodníků a skvělý zážitek divákům. 

Závodu, který se dle pravidel UCI jel formou eliminace, se zúčastnilo 96 licencovaných bikerů v kategoriích st. žáci/žákyně, kadeti/kadetky, junioři/juniorky a Elite muži.

Ze zástupců našeho kraje se nejlépe vedlo závodníkům pořádajícího klubu BPR, když se mistry republiky stali juniorka Adéla Pernická a junior Matyáš Grygar, kteří zároveň zajeli nejrychlejší časy mezi ženami, respektive muži. Náš region rovněž skvěle reprezentovali stříbrný junior Jakub Sviták, bronzová juniorka Denisa Olivová (oba BIKE PRO RACING) a bronzová Sára Škubalová ( TUFO CZ OTROKOVICE).

Závodníci i organizátoři byli s tratí a průběhem závodu spokojeni a již nyní mluví o organizaci následujícího ročníku, který plánují uspořádat jako společné mistrovství České a Slovenské republiky.