kolovázávody

4. kolo ČP žáků v kolové na domácím hřišti

V sobotu 26. 3. 2022 se v tělocvičně TJ Sokola Zlín – Prštné odehrálo 4. kolo ČP žáků v kolové. Turnaje se zúčastnilo 8 družstev, z čehož hned čtyři z domácího Zlína. Dále 2 družstva z Favoritu Brno a po jednom z Přerova a ze Šitbořic.

Celý turnaj shrnul trenér zlínské mládeže pan Jiří Ondlevec:

„První družstvo Sokola Zlín- Prštné hrálo ve složení Richard Baxa a Kryštof Struhař. Celým turnajem prošli bez zaváhání a po zásluze brali maximální počet bodů.

Největším soupeřem jim byla družstva z Favoritu Brno. V obou utkáních měli naši horší začátky. Každopádně díky lepší útočné hře dokázali i tyto silné soupeře porazit. Výborný výkon předvedl brankář Richard Baxa. A to nejen při obranných zákrocích, ale i velmi platná podpora zákládání našich útočných akcí. Útočník Kryštof Struhař naopak velmi dobře bránil rozehrávku soupeřů a nedával jim tak mnoho šancí ohrozit naši bránu. Horší okamžiky nám nastávaly při zbytečných pádech Kryštofa z kola. Jako celek naše jednička předvedla velmi dobrou kombinační hru a po zásluze kluci vyhráli.

Za druhé družstvo hráli Robert Hobza a Dominik Matras. Kluci podali průměrný výkon. Oproti brněnským soupeřům se jim vůbec nedařilo a oba zápasy vysoce prohráli. Důvodem byly zbytečné chyby a časté pády z kol. A to bohužel soupeři uměli okamžitě trestat. Obdrželi jsme tak hodně gólů do prázdné brány. 

Třetí družstvo ve složení Štěpán Buršík a Jakub Strnadel předvedli snaživý výkon. Kluci jsou ještě mladí a kolo dostávají teprve lépe pod kontrolu. Také bohužel často padali a nezvládali dobrý přechod k tomu, aby vůbec soupeřovu bránu ohrozili.

Padání z kola je problém většiny hráčů žákovské kategorie. Přestože klademe důraz na  trénink techniky, tak při větší fyzické zátěži mají kluci stále problém se na kole udržet.

Za čtvrté zlínské družstvo hráli Denis Matras a Václav Strnadel. Denis je věkem již junior, tudíž se jejich výsledky nezapočítávali do soutěže ČP.

Denisovy patří velký dík za to, že i s nejmladším hráčem celé soutěže vše trpělivě a s nadhledem odehrál. Právě malý Vašík Strnadel, kterému je teprve 6 let, je velkým příslibem zlínského oddílu do budoucna. Vašík začíná hrát pravidelně soutěžní turnaje a hraje s velkým nasazením. Zápasy velmi prožívá a na svůj věk umí kolo dobře ovládat“.

Výsledky