kolovázávody

1.kolo extraligy v kolové mužů – 2. místo pro Zlín.

Gottfried a Ludvík Písek. Zlínští odehráli všechny zápasy trpělivé a bez větších chyb. Nakonec obsadili naši borci skvělé druhé místo, což je velmi dobrý vstup do sezóny.

Nyní je čekají další tři herní kola (nejbližší je v sobotu 7. května v Želechovicích nad Dřevnicí) a nakonec  finále MČR.“Byli jsme jediní, kteří prošli turnajem bez porážky. Je díky dvěma remízám jsme nakonec byli až druzí“ komentuje průběh turnaje trenér Milan Liška Chovančík. Útočník Miroslav Gottfried doplňuje: „Turnaj jsme začali dobře a to proti nově složenému družstvu Šitbořic. Vítězství 5:2 bylo dobrým vstupem do turnaje.Ve druhém zápase proti MO Svitávka jsme byli hodně nervózní a nebyli jsme schopni proměňovat  stoprocentní šance. Nakonec jsem i přes nepříznivý vývoj (prohrávali jsme tři minuty před koncem 2:5), vybojovali remízu. To nás nakoplo do dalšího zápasu proti týmu SC Svitávky, kde jsme trpělivě dělali to co jsme měli a bez většího drama vyhráli 5:2.Další dva zápasy proti domácímu týmu Nezamyslic a Plzni jsme vyhráli bez větších potíží 6:3 a 5:2.Poslední zápas proti Favoritu Brno byl velice vyrovnaný a jak my, tak soupeř hrál s velkým nasazením. Favorit hrál tvrdě, zodpovědně a bylo těžké se prosadit postupným útokem. Hodně nás v tomto utkání trápilo to, že soupeřovi vycházely takřka veškeré standardní situace, které proti nám zahrával“.

V konečném výsledku byl s remízou s Brnem v posledním zápase spokojený i trenér. „Kluci nedělali hrubé chyby. Remíza nám stačila na krásné druhé místo, což je výborný vstup do sezóny“. Zveme všechny fanoušky a nebo i jen ty, co chtějí vidět nejlepší kolovou která se u nás hraje, aby přišli podpořit naše hráče v sobotu 7. května do tělocvičny ZŠ v Želechovicích nad Dřevnicí, kde v 10:00h bude začínat druhé kolo extraligy pro letošní sezónu.


Pořadí extraligy kolové po 1. kole:

1. SC Svitávka          15 bodů

2. Sokol Zlín-Prštné  14 bodů

3. Favorit Brno          13 bodů

4. No Svitávka            8 bodů

5. Plzeň                      7 bodů

6. Šitbořice                 4 body

7. Nezamyslice           0 bodů

Výsledky 1. kolo