kolovázávody

Zlínští junioři získali po 27 letech titul mistrů Evropy v kolové!

Velkého úspěchu dosáhli junioři Sokola Zlín-Prštné, kteří navázali na 27 let starý juniorský titul Radima Hasoně a Pavla Loskota ve Feldkirchenu z roku 1997. Letošní MEJ se konalo v německém Amorbachu ve dnech 10.-11. května, kde bratrská dvojice Jáchym a Richard Baxa vybojovala pro Českou republiku, svůj mateřský klub a pro sebe, tento fenomenální úspěch.

Komentář zlínského trenéra Milana Lišky Chovančíka:

Cílem pro letošní rok byl titul na MČR v kategorii juniorů a vybojovat si nominaci na ME. Po vítězství na MČR jsme se mohli plně soustředit na přípravu na ME. Tři týdny tvrdé přípravy byly proloženy rovněž taktickou přípravou. 

Jelikož jsem již v minulosti připravoval hráče na ME, udělal jsem v přípravě velkou změnu, když jsme se zaměřili na taktické věci (nácvik herních situací) a průběžně jsme pracovali i na psychické odolnosti hráčů. 

Vše přineslo své ovoce. Zhruba v půli turnaje jsem jsem začal tušit, že kluci mohou udělat dobrý výsledek. Konečný výsledek předčil očekávání (německý tým hrál doma a v zádech měl i velkou podporu fanoušků). Kluci mají velkou perspektivu i do budoucna a to s ohledem na jejich věk (příští rok na ME mohou opět startovat). 

Mám radost z výsledku a děkuji všem i v oddíle za podmínky, které nám pro naše úspěchy vytváří. 

Endstand Junioren Europameisterschaft 2024
NationSpieler
1.CZEJáchym Baxa / Richard Baxa
2.GEROscar Müller / Vin Görlich
3.AUTMax Schallert / Timo Lampert
4.SUISimon Müller / Levin Fankhauser
5.BELVictor Heirbrant / Wout Oosterlinck
6.FRALuka Tual / Aurel Morgenthaler
7.HUNTamas Laszlo Szabo / Gergö Szücs