kolová

SP v kolové Dornbirn

Dějištěm dalšího kola světového poháru v kolové byl v sobotu 24.6.2023 rakouský Dorbirn a česká kolová měla zastoupení v podobě dvou týmů – Sokol Zlín-Prštné a MO Svitáka. Za Zlín se představila dvojice Radek Adam, Tomáš Horák a kluci byli připraveni navázat na výsledky dosažené v německém Sangerhausenu, kde obsadili 6. příčku.

V úvodním zápase nastoupili kluci proti eleitní německé dvojici Andre Kopp, Raphael Kopp. V první půlce byl zápas vyrovnaný a i když šel německý tým do vedení, zlínská dvojice dokázala stav skóre srovnat. V obou případech to byly dobře zahrané rohové údery. V závěru první půle jsme soupeři chybnou přihrávku darovali příležitost skórovat a útočník Obernfeldu nabídku neodmítl. Stav po první půlce byl 3:2 pro německý tým. V druhé půli jsme se dopustili dvou chyb a soupeř snadno navýšil brankové vedení, které s přehledem nejen udržel, ale přidal další dvě branky. Utkání skončilo vítězstvím Němců v poměru 7:2.

Ve druhém utkání nás čekal další těžký protivník, dvojice domácího Dornbirnu I, úřadující mistři světa Patrik Schnetzer, Stefan Feurstein. Utkání to bylo bohaté na branky, bohužel většina z nich skončila v naší brance a utkání skončilo výsledkem 11:3 pro mistry světa.

Ke třetímu utkání nastoupila dvojice R. Adam, T. Horák proti Dornbirnu II s cílem zvítězit. Vyrovnaná první půle utkání ve znamení 3 nastřelených tyčí domácího týmu a po řadě šancí se klukům podařila vyjádřit herní převahu rovněž góly, což znamenalo první bodový zisk za vítězství 7:5.

Poslední utkání ve skupině nás stejně jako v předchozím kole světového poháru svedlo dohromady s týmem Mosnangu. Individuální snaha našich hráčů přinášela chyby, kterých švýcarský tým dokázal využít a pohodlně navyšoval skóre zápasu až na končený stav 6:4 v neprospěch Zlína.

Boj o sedmou příčku nám přisoudil extraligového rivala  MO Svitávku hrající ve složení Jiří Hrdlička ml., Roman Staněk. Kluci vstoupili do utkání doslova jako „uragán“ a po šesti minutách vedli v poměru 6:2. Právě poslední tvrdá rána znamenající gól přivodila brankáři soupeře zranění prstu, po které tým Svitávky z utkání odstoupil. Utkání tedy skončilo kontumačně 5:0 pro Zlín.

Osobně zastávám názor, že kluci mají všechny předpoklady prosadit se v utkáních SP, ale nepůjde to hned. Je nutné si uvědomit, že ještě loni hráli I. Ligu (z II. příčky postoupili do extraligy) a v letošním roce již válí v extraligové soutěži. Jde o poměrně rychlý přechod a herní vyzrálost, která přichází zejména díky těžkým zápasům s nejlepšími týmy, nepřijde okamžitě. A právě absence trpělivosti a herní zkušenosti je v některých našich zápasech dost znát. Proto je nutné pokračovat v nastoleném trendu a účastnit se turnajů s kvalitním rakouským, německými a švýcarskými soupeři, kteří úroveň naší hry posunou na vyšší kvalitativní úroveň.