kolováMČR

Mistrovství České republiky v kolové ELITE

Za účasti nejlepších pěti týmů extraligové soutěže se o víkendu odehrály v hale plzeňské Lokomotivy boje o mistrovský titul v kolové elite, které měly současně rozhodnout nominační tajenku pro srpnové MS ve Skotsku. Postup do finálového turnaje MČR si vybojovaly týmy Favoritu Brno, MO Svitávky, SC Svitávky, Sokola Zlín-Prštné a domácí Plzně.

V základní skupině se týmy utkaly systémem každý s každým a nejlépe si vedly týmy SC Svitávka společně se Sokolem Zlín-Prštné. V boji o první místo tedy proti sobě nastoupil tým SC Svitávka, jehož barvy hájili zkušený Jiří Hrdlička st. společně s Janem Kripner a tým Sokola Zlín-Prštné ve složení Radek Adam, Tomáš Horák. Oboustranně vyrovnané utkání rozhodli zlínští hráči až v samotném závěru a po vítězství 5:3 se mohli radovat nejen ze zisku zlatých medailí, ale rovněž si zajistili nominaci na letošní mistrovství světa do Glasgow.

V souboji o bronzové medaile se utkal domácí tým Start Plzeň (Ondřej Kydliček, Josef Reindl) s obhájci mistrovského titulu Favoritu Brno hrajícímu ve složení Robert Zvolánek, Pavel Šmíd. Bronzové medaile zůstaly na západě Čech, když v poměru 3:1 zvítězili domácí hráči Plzně. Pátou příčku obsadila dvojice Jiří Hrdlička ml., Roman Staněk, která si zajistila účast ve Skotsku v roli náhradní dvojice.

KONEČNÉ POŘADÍ MČR elite:

1. Sokol Zlín-Prštné   Adam Radek – Horák Tomáš MISTŘI ČR 2023
2. SC Svitávka             Hrdlička Jiří – Kripner Jan
3. Start Plzeň               Kydlíček Ondřej – Reindl Josef
4. Favorit Brno             Šmíd Pavel – Zvolánek Robert
5. MO Svitávka            Hrdlička Jiří ml. – Staněk Roman