kolováu23

Liga U 23 předkolo MČR 19.6.2021 v Brně

Letošní zkrácená sezóna kategorie do 23 let začala předkolem v Brně.
Také kategorie do 23 let bude v letošním roce zkrácena stejně jako . juniorská. V plánu je odehrát pouze jedno soutěžní kolo + samotné finále Mistrovství České republiky.

První kolo se uskutečnilo v Brně a účastnilo se ho 8 týmů, z nichž 6 týmu postoupilo do finále. Tato věková kategorie má stejně jako kategorie juniorů tři favority na medailová umístění. Sokol Šitbořice a dva kombinované týmy Svitávka / Praha , Brno / Zlín 1 potvrdily tato očekávání a umístily se na prvních třech místech. Dokonce byly výkony těchto tlí týmů tak vyrovnané, že v turnaji získali všichni shodně stejně bodů, když mezi sebou utržily všichni pouze jednu prohro. O konečném pořadí tak musela rozhodnout vzájemná utkání a gólová bilance z nich.

Po sečtení výsledků vyšlo vše nejlépe pro tým Šitbořic, který .k získal první místo v turnaji a plný počet nominačních bodů. Druhé místo a o bod do kvalifikace méně pak získal tým Svitávka / Praha a na třetí pozici se umístil další kombinovaný tým Brno / Zlín L

Na čtvrtém až šestém místě se umístily týmy MO Svitávky, Sokol Zlín — Prštné a kombinovaný tým Brno / Zlín 2. Šesté a sedmé, tedy nepostupové, místo zbylo na týmy Praha / Liberec a Spartak Přerov.

Vrcholem letošní sezóny U23 bude Mistrovství Evropy v této kategorii , které se uskuteční 25. září ve Švýcarsku.

Týmy tak do konečně kvalifikace mohou posbírat další body na finále MČR , které se odehraje 10. července, opět v Brně.

Konečné pořadí:

1. Sokol Sitbořice — 18 bodů

2. Svitávka / Praha —18 bodů

3. Bmo / Zlín 1-18 bodů

4. MO Svitávka —10 bodů

5. Sokol Zlín — Prštné — 7 bodů

6. Bmo / Zlín 2 — 6 bodů

7. Spartak Přerov — 2 body

8. Praha / Liberec — 2 body