mládežODMSCMzávody

Dvě cyklistické medaile z Olympiády dětí a mládeže putují do Zlínského kraje

V termínu 23.-27.6.2024 se výběr cyklistů Zlínského kraje účastnil Olympiády dětí a mládeže, kterou hostil Jihočeský kraj. Závodilo se ve dvou disciplínách, konkrétně v silničním kritériu a MTB XCO.

Žluto černé barvy Zlínského kraje zastupovali závodníci klubů „Bike Pro Racing“ a „Tufo Cyklozákladna Otrokovice“, kteří byli vybráni na základě vypsaných nominačních kritérií. V kategorii U17 Jakub Křupala, Jakub Orsava, Lucie Černá, Ema Jaklová a v kategorii U15 Adam Rasocha, Matyáš Orsava, Eliška Drongová, Sára Škubalová.

Tento výběr získal díky Sáře Škubalové dva medailové úspěchy v podobě vítězství v silniční kritériu a třetímu místu v MTB XCO. Věříme, že pro mladé sportovce byla tato akce motivací pro další tréninky a dodala jim chuť na sobě dále pracovat.

Poděkování patří také trenérům Zlínské cyklistické výpravy, kterými byli Martin Valuch a Denisa Plecha.